Nedeľa 27. august / 19.30

Helmut HAUSKELLER, panova flauta / Nemecko

Stanislav ŠURIN, organ / Slovensko

PROGRAM

Giulio Caccini
(1546 –1618)

Ave Maria

Michael Praetorius
(1571 – 1621)

Ballet de Coqs
Spagnoletta

Georg Friedrich Kaufmann
(1679 – 1735)

Choral „Nun lob, mein Seel, den Herren”

Johann Sebastian Bach
(1685-1750)

Prelúdium a fúga G dur, BWV 541

EURÓPSKA BAROKOVÁ SUITA

Girolamo Fantini
(1600 – 1675)

Corrente

Michel Corrette
(1709 – 1795)

Tambourin
Rondeau

Turlough O´Carolan
(1670 – 1738)

Princess Royal

Malte Rühmann
(1960 – 2008)

Siciliano

Michel Corrette
(1709 – 1795)

Fanfare

Stanislav Šurin
(*1971)

Fanfares

Alan Hovhaness
(1911 – 2000)

Prayer of Saint Gregory

Petr Eben
(1929 – 2007)

Klamný příslib zlatého věku (z „Labyrint světa a ráj srdce)

Gaston Litaize
(1909 – 1991)

Prélude liturgique

Petr Eben
(1929 – 2007)

Nevědomost učených (z „Labyrint světa a ráj srdce)

Peter Heeren
(*1970)

Choral „Was Gott tut, das ist wohlgetan”

Vera Stanislav
(*1955)

Am Abend (le Soir)

ĽUDOVÉ MELÓDIE Z CELÉHO SVETA

  • Señora Doña Maria (Čile)
  • Doina din Ardeal (Rumunsko)
  • Gort na Saileán – Down by the Sally Gardens (Írsko)
  • Flieg herbei (Ukraina)
  • Sanie cu Zurgalai (Rumunsko)

Nedeľa 03. september / 19.30

Piotr ROJEK / Poľsko

PROGRAM

Johann Sebastian Bach
(1685-1750)

Chorálová predohra: Christum wir sollen loben schon, BWV 611
Partita: O Gott du frommer Gott, BWV 767
Toccata a fúga d mol, BWV 565

Marian Sawa
(1937-2004)

Toccata Festiva

Piotr Rojek
(*1975)

Improvizácia

Nedeľa 10. september / 19.30

Klaus Kuchling / Rakúsko

PROGRAM

Johann Sebastian Bach
(1685-1750)

Prelúdium a fúga C dur, BWV 531
Triová sonáta C dur, BWV 529, časti: Allegro – Largo – Allegro
Partite diverse sopra: Ach, was soll ich Sünder machen
Fúga c mol, BWV 574

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756-1791)

Andante für aine kleine Orgelwalze F dur, KV 616

Zsolt Gárdony
(*1946)

Mozart Changes

Alexandre Pierre François Boëly
(1785-1858)

Fantázia a fúga B dur, Op. 18, č. 6

Nedeľa 17. september / 19.30

Daniele PARUSSINI / Taliansko

PROGRAM

Johann Sebastian Bach
(1685-1750)

Prelúdium a fúga d mol, BWV 539
Chorálová predohra Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654
Fantázia g mol, BWV 542, 1

Georg Böhm
(1661-1733)

Partita Ach wie nichtig, ach wie flüchtig

Sigfrid Karg-Elert
(1877-1933)

Ein Siegesgesang Israels - Alla Händel
Z cyklu „33 Portrétov pre Harmónium” Op. 101

Gabriel Pierné
(1863-1937)

Prelúdium z Trois piéces, Op. 29, č. 1

Jean Langlais
(1907-1991)

Canzona zo „Suite Folkloric”

Mons Leidvin Tackle
(*1942)

The earth of peace

Denis Bédard
(*1950)

Variácie na „Christus vincit”

Nedeľa 24. september / 19.30

Tibor ĎURIAK, trúbka / Slovensko

Vladimír KOPEC, organ / Slovensko

PROGRAM

Tomaso Albinoni
(1671-1751)

Koncert d mol pre trúbku a organ, Op. 9 č. 2, časti:
Allegro e non presto - Adagio - Allegro

Mikuláš Schneider-Trnavský
(1881-1958)

Maestoso f mol

Carl Philip Telemann
(1681-1767)

Sonata F dur pre trúbku a organ, časti:
Vivace – Largo- Allegro

Domenico Bartolucci
(1917-2013)

Prelúdium a fúga c mol

Antonio Vivaldi/J. S. Bach

Koncert D dur pre trúbku a organ, BWV 972, časti: Allegro - Larghetto - Allegro